Szampon Pomarańcza & Bergamotka, Anwen

Szampon Pomarańcza & Bergamotka, Anwen

Szampon Pomarańcza & Bergamotka wzbudził we mnie taki entuzjazm, że zgarnęłam go z Biorganic jak tylko przyjechała dostawa. Nowe szampony Anwen to chyba najlepsze pod względem składu produkty marki.

Zwróciłam na nie uwagę przede wszystkim ze względu na brak Cocamidopropyl Betaine, ale doceniam również fakt, że nie ma tutaj także fenoksyetanolu, który do tej pory obecny był we wszystkich kosmetykach wymagających konserwacji. Nie panikuję widząc ten składnik, ale czuję się bezpieczniej kiedy nie ma go w inci.

Wraz z dwoma standardowymi szamponami w asortymencie Anwen znalazły się również wersje w piance. Definitywnie stanowi to rzadkość na rynku, jednak ja nie miałam w sobie na tyle odwagi, by się na nie zdecydować. Standardowo poczekam na opinie większych śmiałków.

Szampon Pomarańcza & Bergamotka skierowany jest do skóry normalnej i przetłuszczającej się, a od wersji dla skóry suchej i wrażliwej różni się zawartością dwóch ekstraktów i dodatkiem glukonianu cynku.

Szampon Pomarańcza i Bergamotka inci anwen

Składniki (Inci)

Wspomniane dwa ekstrakty to wierzbownica (Epilobium Parviflorum) i mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis). To głównie wierzbownica wraz z dodatkiem cynku ma za zadanie regulować pracę sebum. W wersji dla skóry suchej i wrażliwej w tym miejscu spotkacie ekstrakt z lnu i prawoślazu – najbardziej popularne zioła nawilżające.

Realnie łagodne substancje myjące są subtelnie wspierane przez ekstrakty z shikakai, kolibła egipskiego, wspomnianą już mydlnicę, a także gipsówkę (przyznam, że nie wiedziałam, że te śliczne blogowe kwiatki zawierają w swoich korzeniach saponiny!) Miło jest również widzieć w składzie łagodzącą betainę, a także witaminę B3, która ma wielowymiarowe znaczenie w pielęgnacji włosów.

Szampon Pomarańcza i Bergamotka Anwen opinie

Szampon Pomarańcza & Bergamotka, Anwen

Jeśli chodzi o przedłużenie świeżości włosów – przyznam, że do tej pory nie znalazłam żadnego szamponu, który diametralnie zmieniłby moją sytuację, a ta po zimowym noszeniu czapek jest naprawdę marna. Szampon Pomarańcza & Bergamotka nie rozbudza moich nadziei pod tym względem, ale muszę przyznać, że pewna subtelna różnica jest zauważalna. Częściej zdarza mi się, że wieczorem włosy nie są jeszcze za bardzo obciążone i oklapłe jak to zwykle miewały w zwyczaju. Nie jest to tak dobry efekt jaki daje mi napar z rozmarynu zastosowany w ramach płukanki, ale wziąwszy pod uwagę, że ten sposób jest znacznie bardziej czasochłonny w przygotowaniu – bez narzekania biorę co daje szampon 😉

Choć jestem przyzwyczajona do trudnych konsystencji łagodnych szamponów to od początku nie mogę wyzbyć się wrażenia, że szampon jest tępy i pozostawia na włosach jakąś powłoczkę, która praktycznie uniemożliwia mi czerpanie satysfakcji z umycia włosów! Przy drugim myciu problem znacznie maleje i bez tego nie jestem w stanie go używać. Przez to traci na wydajności, ale nie ma co narzekać, bo cena szamponu nie jest w żaden sposób zabójcza.

Anwen, Szampon Pomarańcza i Bergamotka recenzja

Szampon Pomarańcza & Bergamotka pachnie nawet trochę tak jak i został nazwany. To dość ładny, choć sztuczny zapach słodkiej herbaty z cytryną. Takiej sypanej rozpuszczalnej herbaty w granulkach (która wywołuje całkiem sympatyczne skojarzenia jeśli za dzieciaka podjadało się ją babci na sucho ;). Całkiem miły na co dzień i -przede wszystkim- lekki! W przeciwieństwie do odżywek Anwen, przy których moje zmysły wymiękają.

Sumarycznie wrażenia mam więc całkiem przyjemne. Ale nie wymagam też nadzwyczaj wiele od szamponu. Konsystencja jest trudna, ale to nic, do czego nie można przywyknąć. Skład jest bardzo miły dla oczu, a zapach zdecydowanie umila codzienne stosowanie. Przedłużenie świeżości włosów o tę odrobinkę jest dodatkowym, sympatycznym akcentem.

Czy nowości Anwen wpadły już w Wasze ręce?

A może dopiero macie ochotę na któryś z szamponów? 🙂

Share